Ako sa tlačí sietotlačou

Samotný princíp sieťotlače je veľmi jednoduchý. Na potláčaný predmet sa farba pretláča cez jemné polyesterové sito, v ktorom sú pomocou šablóny požadovanej grafiky priepustné iba tie oká cez ktoré má prechádzať farba. Takáto šablóna sa vytvára zväčša chemickou cestou, na sito sa nanesie fotocitlivý materiál, prekryje sa šablónou a osvieti sa. Časti sita, ktoré boli osvietené stvrdnú a zabraňujú priechodu farby. Časti prekryté filmom sa vypláchnu a ostávajú priepustné. Cez takto pripravenú šablónu sa farby pretláčajú pomocou gumovej stierky, použitím viacerých sít sa dá vyskladať aj viacfarebný obrázok.

ako sa tlaci sietotlacou

Sieťotlač je vhodná na opakujúce sa zákazky. Dajú sa s ňou potláčať menšie, ale aj obrovské série výrobkov. Vzhľadom na možnosť nanášať hrubú vrstvu farby sa dosahujú veľmi sýte odtiene výslednej potlače, vynikajúco kryje a pomocou špeciálnych techník a farieb sa dajú dosiahnúť aj výrazne reliéfne a 3D efekty.

Transferová tlač (tiež termotransfér alebo jednoducho transfer) sa používa hlavne na potlač textilných výrobkov, ktoré nie je možné potlačiť plošnou sieťotlačou, a to buď kvôli tvaru výrobku alebo kvôli materiálu z ktorých je reklamný predmet vyrobený (šiltovky, tašky, ruksaky, vaky, batohy, ladvinky, športové odevy ...). Grafika sa tlačí zrkadlovo (a v opačnom poradí farieb) na špeciálny prenosový papier. Ten sa v druhom kroku priloží na potláčaný výrobok a pomocou tepelného lisu sa grafika prenáša na výrobok. Na podobnom princípe funguje aj sublimačná tlač.
© Copyright 2013 www.agama.sk | Tvorba webstránok od GRANDIOSOFT


Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií
SÚHLASÍM